Papp Alexandra +36 30 788 8280

A stabilizációs tréning fontos része a prevenciónak, azaz a sérülések megelőzésére, de még ennél is fontosabb a rehabilitáció során.

A feladatokhoz optimalizáljuk az ízületi helyzeteket, azaz, korrigáljuk a tengely eltéréseket és a megfelelő helyzetbe hozzuk őket, hogy a leggazdaságosabban tudjanak működni izmaink.

Dinamikus és statikus stabilizációs feladatokat végzünk, melyekkel megerősítjük a gyengülésre hajlamos izmokat és javítjuk az egyes izom diszbalanszokat (egyensúly felbomlás).

Az óra keretein belül megismerkedhetünk az ágyéki és nyaki dinamikus stabilizációs tréninggel, valamint a végtagok különböző stabilizációs technikáival.

Jelentős a rehabilitációban, mert javarészt zárt láncú feladatokat alkalmazunk, vagyis nem szabadon mozgatjuk a végtagokat, hanem rögzítjük azokat a talajon, vagy valamilyen felszínen. Továbbá kihasználjuk az izmok excentrikus, azaz fékező működéseit is, amelyekkel még hatásosabbak az erősítő feladatok.

Az órák változatosak, eszközös és eszköz nélküli feladatokkal is találkozhatunk; a boka-, a váll körüli izmok körkörös stabilizációjától kezdve, a “core” izomzat erősítéséig.